Varjuni ülikooli teekond lõppes Regionalsiga

Eesti meeste koondise kapteni Mattias Varjuni koduülikool VCU tegi küll suurepärase viimase päeva (-13) NCAA Regionals turniiril, mis oli päeva parim ning tõusti tabelis kolm kohta, kuid finaalturniirile pääsemisest jäi siiski lahutama kuus lööki. Sellest parema päeva tulemuse suutsid välja mängida  teisel ringil vaid kokkuvõttes võitnud Clemson (-14) ning teise koha saanud East Tennesse State (-15). Kokkuvõttes esiviisik, kes kindlustas finaalturniiri koha: Clemson (ränkingu 59; lõpptulem -25), East Tennesse State (#21; -24), koduväljaku eelist kasutanud North Carolina (#4; -20), Georgia Tech (#17; -17) ning Baylor (#33; -15). Vaid ühe löögiga viimasel sekundil ja seda sõna otseses mõttes, jäi meeskonna liidri viimase raja bogeyga ukse taha Alabama (#9; -14), keda võis pidada üheks favoriidiks enne turniiri, asudes ülikoolide ränkingus 9. positsioonil. Tõeliseks üllatuseks võib pidada Clemsoni turniiri võitu, kes oli ränkingu 59. meeskond enne turniiri ning osalevatest meeskondadest alles kümnes ning kelle koosseisus ei olnud liiga säravaid staare. Tulemused

Mattias Varjun alustas turniiri hästi, saades avaringil kirja 68 lööki. Samal päeval peeti ka teine ring, mis enam nii hästi ei õnnestunud ning kirja läks 73 lööki. Korraldajaid sundis kiirustama teise päeva kehv ilmaprognoos ja Varjuni flight oli üks viimaseid, kel õnnestus teine ring täielikult ära mängida. Tõsi viimased rajad mängiti juba päris hämaras. Täna peeti kolmas ehk viimane ring ning kirja läks 71 lööki (kokku +2), mis tähendas 34. koha jagamist. Samalt positsioonilt leiab tabelist maailma amatöörgolfi 10. numbri, David Fordi ning seljataha jäid 42. kohta jagama kunagine maailma teine number inglane Conor Gough, tugev rootslane, võistkondliku MMi individuaalselt võitnud Tobias Jonsson ning veelgi tagantpoolt teise Rootsi koondislase Daniel Svardi. Löögiga jäi eestlase ette Dylan Menante (WAGR 11). Viimase ringi eel Varjuniga samal tabelipositsioonil olnud maailma esinumber Christo Lamprecht, tõusis viimase ringi abil 21. kohta jagama.
Individuaalselt võitis turniiri koduväljaku eelise ära kasutanud Austin Greaser (12), kes sai kirja -13. Ühe löögiga kaotasid individuaalselt turniiri mänginud Nick Mathews (94) ning Johnny Keefer (42). Viimasel päeval par’iga piirdunud Norra esinumber Mats Ege (24) langes 12. kohta jagama. Tulemused

Varjuni koduülikool Virginia Commonwealth University (VCU) ja meeste koondise kapten isiklikus plaanis võib hooajaga siiski rahule jääda. Turniirile tuldi ränkingu 39. positsioonil ning hooaja jooksul saadi kokku kolm võitu, viimase neist oma konverentsi  Atlantic 10 Conference Championship esikohaga. Individuaalselt jõudis Mattias neljal korral esikümnesse, olles parimal juhul viies.

Mattiase tagasivaade turniirile ning hooajale üldiselt: „Täna andsime tiimiga kõva lahingu ja mängisime päeva parima ringi. Paraku olime peale kahte esimest ringi natuke liiga kaugel, et edasi pääseda. Individuaalselt oli soliidne võistlus, parem tulemus jäi väheste birdie’de taha. Kergematel radadel olin pisut hädas terve nädal ja ei suutnud võimalusi ära kasutada. Sealt tuli teistega suurem vahe sisse. Ülejäänutel radadel olid par’id väga head ja seal sain suuremalt jaolt hästi hakkama. Hooaeg tervikuna oli just eriti võistkonnaga edukas, aga ka individuaalses plaanis minu ülikoolitee siiani parim. Võitsime kevadel kolm võistlust ja jäime vaid ühel korral esiviiest välja. Ülikoolihooaeg on selleks aastaks läbi ja aeg on hakata valmistuma suviseks hooajaks Eestis ja Euroopas.“

Fotol: Virginia Commonwealth University pärast Atlantic 10 Conference Championship esikoha võitmist.