Põhihooaja viimase võistluse võitis Glover

PGA Touri põhihooaja viimane võistlus, Wyndham Championship, toimus Põhja-Carolinas ja selle võitis 43-aastane Lucas Glover. Juba 2004.aastast PGA Touril mängivale „veteranile“ oli see viies esikoht tuuril (esimene juba 2005.aastal, vägevaim aga 2009.aasta US Openil).

Esimese ja teise võistluspäeva järel, aga ka veel kolm rada enne võistluse lõppu juhtis Russell Henley, ent tegi kõigil kolmel rajal bogey. Glover, kes on viimasest viiest võistlusest neljal (!) lõpetanud kuue parema hulgas, ei vääratanud ja võitis lõpuks kahe-löögilise eduga. Henley jäi teist kohta jagama Byeong-Hun An’iga. Enne viimast päeva juhtinud Billy Horschel ebaõnnestus viimasel päeval (72 ehk +2) ja langes neljandaks.

Glover oli enne võistlust FedExCup arvestuses 112.kohal, ent kerkis tänu võidule 49ndaks, kindlustades koha FedExCup play-offis, mis algab järgmisel nädalal Tennessees, jätkub BMW Championshipiga Illinoisis ning lõpeb Tour Championshipiga Georgias. Esimesena jäi top70st ehk play-offi kohast ilma endine maailma esinumber ja kahekordne majori-võitja Justin Thomas. Tal jäi play-off kohast puudu üksainus löök – sümboolne lõpp ebaõnnestunud hooajale, kus endisel (?) tähtmängijal õnnestus neljast majorist vaid ühel cut läbida.

Tulemused

Kuna PGA Touri korraldajad on otsustanud, et järgmine hooaeg on kalendri-aasta põhine, mitte sügisest suveni nagu viimased kümme hooaega, siis peetakse alates septembrist veel seitse turniiri FedEx Cup Fall pealkirja all. Edu toob kaasa lisaks rahalistele auhindadele erinevaid boonuseid.

LIV Golfi võistluse Lääne-Virginias Greenbrieris võitis Bryson DeChambeau, kellele see oli hooaja esimene esikoht. Järgnesid Mito Pereira ja 50-aastane üllataja Richard Bland. DeChambeau võit oli ülekaalukas (kuus lööki) ja tal õnnestus viimane võistluspäev läbida 58 löögiga (-12). See on LIV-sarja rekord ja läbi aegade neljas kord, kui profiturniiril 58 löögiga piirdutakse (PGA Touril siiski vaid korra). Profigolfi rekordiks peetakse David Carey 57-löögilist päeva Alps Touril Cervino Openil 2019.aastal.