PGA Touril algas play-off

Hooaja 70 parimat kogunesid Tennessee osariigis, kus mängiti FedEx St Jude Championship. Karjääri kümnenda esikoha Touril sai Aasia suurim golfitäht Hideki Matsuyama. 32-aastane jaapanlane oli avapäeva järel Chris Kirki järel teisel kohal, teise päeva järel jagas esikohta Denny McCarthyga, kuid kolmanda päeva lõpuks edestas konkurente juba kindlalt – Nick Dunlap kaotas viie, Viktor Hovland kuue, Sam Burns ja Scottie Scheffler seitsme löögiga. Võit oli vaid vormistamise kaugusel. Lõpuks ei maksnud see kõik midagi, sest viimasel päeval löödi kaardipakk segamini. Veel viis rada enne lõppu oli Matsuyama esikohas kinni, ent 14.raja avalöök maandus vees, 15ndal ei saanud ta kuidagi kõrgest rohust välja – tulemuseks double bogey – ning kaks rada enne lõppu oli liidriks kerkinud Hovland. Esikohta noolis ka hooaja 20nda bogey-vaba ringi teinud Xander Schauffele.

Seni viletsa hooaja teinud norralane, valitsev FedEx Cup meister, ei suutnud eelviimasel rajal siiski enamat bogey’st. Matsuyama seevastu suutis ennast koguda ja lõi 17ndal rajal ligi kaheksalt meetrilt otsustava birdie. Puhtaks võiduks vajas ta viimaselt rajalt par’i, ent lõpetas hiilgavalt ja edestas konkurente lõpuks siiski kahe ja enamaga.

Hovland ja Schauffele jagasid teist kohta. Scheffler kerkis neljandaks, Dunlap ja Burns jagasid viiendat kohta. 20-aastasele Dunlapile tähendas see kõige napimalt FedEx Cup hooaja edetabelis top50 sekka kerkimist ja hooaja jätkumist. Esimesena jäi joone alla korealane Tom Kim, kes kogus kolmelt viimaselt rajalt koguni +5.

50 hulka pääsemine tagab play-offi jätkumise sel nädalal Colorado osariigis mängitaval BMW Championshipil, aga ka pääsme kõigile kaheksale eliit-võistlusele (signature event) järgmisel hooajal. Top50 nimekiri.

Tulemused

Võit tõstis jaapanlase hooaja edetabelis kolmandaks ja OWGR tabelis 12ndalt kuuendaks. Maailma edetabeli esikümnest langes välja Jon Rahm. Hispaanlane, kes väidetavalt soovib oma miljonid araablastele tagastada ja PGA Tourile tagasi tulla, jahtis sel nädalal teist järjestikust esikohta LIV golfiliigas. Enne viimast päeva oli ta Greenbrieri turniiril esikohal, kuid lõpuks jäi play-offis alla Brooks Koepkale.