Naiste EM võitjaks krooniti rootslanna, Reemet läbis cut’i

Soomes lõppes eile naiste individuaalsed Euroopa meistrivõistlused golfis. Messilä Golfis toimunud võistluse võitis rootslanna Louise Rydqvist tulemusega -14 (73, 66, 67, 68). Hõbemedali teenis Andrea Revuelta (Hispaania) ning pronksi Meja Örtengren (Rootsi). Tulemused

Eestlasi oli stardis kolm. Neist ainsana läbis cut’i Elizaveta Sofia Reemet (Estonian Golf & Country Club), kelle mänguringid olid 74, 77, 75. See andis jagatud 90. koha. Sellega sai Reemetist esimene eestlasest naismängija, kes cut’i ära teinud ja lõpetanud esisajas. Tõsi, kui varasemalt oli individuaalsetel Euroopa meistrivõistlustel vaid üks cut pärast kolmandat päeva, siis nüüd tehakse cut’i kaks korda, pärast teist mänguringi ja kolmandat. Klubikaaslane Anete Liis Adul alustas küll hästi (75), kuid teise päeva 81 lööki rikkusid tema cut’i tegemise võimaluse. Triin Marleen Ustal (Rae Golfiklubi) ringid olid 78, 85. Esmakordselt pääses tänu WAGR kohtadele nii palju eestlasi stardilisti. Vaid korra varem on olnud rohkem eestlannasid stardis, kuid tol korral oli meil kohti rohkem tänu kodus korraldamisele.