Laportale võit Saksamaal

Itaallane Francesco Laporta kindlustas viimase ringi par’i abil Challenge Touri etapivõidu Saksamaal. Kogutulem -7 tähendas ühelöögilist edu kogunisti nelja jälitaja ees. Viimasel päeval +2 mänginud inglased Gary Boyd ja Ashley Chesters loovutasid liidrikoha, tšehh Jiri Zuska viimase päeva -2 ning kodupubliku rõõmuks tõusis teist kohta jagama Dominic Foos, kes sai kirja -5 ja tegi 30. kohalise tõusu. Rõõmu pakkus etapp ka põhjanaabritele kuna Roope Kakko lõpetas kuuendal kohal ning Lauri Ruuska jagas kaheksandat kohta. Tulemused

32-aastane itaallane mängis Challenge Touril viimati 2019. aastal, kui tal õnnestus võita nii finaaletapp, kui ka kogu hooaeg. Kontosse kogunes hooaja jooksul kokku kaks võitu, üks teine koht ja kaks kolmandat. Kolm järgmist hooaega veetis ta European Touril, kuid langes selleks hooajaks tagasi Challenge Tourile. Kahel esimese hooaja jooksul õnnestus tal saada põhituuril ka kaks teist kohta. Sel hooajal vaid Hispaanias õnnestus tal jõuda kümne parima sekka. Nüüd tuli täistabamus, mis tõstis ta hooaja kokkuvõttes 49. koha võrra 19. positsioonile.

Hooaja kokkuvõttes jäi tabeli tipp muutumata. Edetabeli liider Casey Jarvis ei saanud sel võistlusel cut’ist läbi.

Hooaeg jätkub sel nädalal Iirimaal, kui mängitakse Irish Challenge.