Kolm eestlast USAs võistlushoos

Eile oli USA pinnal võistlushoos korraga lausa kolm Eesti meeste koondise liiget. Turniiride viimase päeva mängisid vennad Varjunid ja oma debüüdi USA pinnal tegi Ralf Johan Kivi.

Mattias Varjun mängis oma uue koduülikooli eest Kanadas. Canadian Collegiate Invitational nimelisel turniiril sai Mattias kirja ringid 74, 70, 76 (kokku +4), mis andis 29. koha. Turniiri võidu napsas endale kanadalane Hunter Thomson (WAGR 192), kes paugutas kokku -14 (66, 66, 70). Võistkondlikult läks eestlase koduülikoolil paremini. Missouri sai jagatud teise koha koos Michiganiga, ette jäi vaid Notre Dame viie löögi kaugusele. Kindel võit mängiti maha tegelikult viimase mänguringiga, mis kaotati võitjale kogunisti 16 löögiga. Tulemused

Mattias jäi siiski esimese kogemusega uue koduülikooli eest väga rahule. „Tegemist oli väga vinge võistlusega. Ilmselt üks lahedamaid kogemusi minu senise ülikoolikarjääri jooksul. Korraldus oli igat pidi tipptasemel ja elamine kohalike juures võimaldas näha Kanada imeilusat loodust. Võistkonnaga tegime korraliku alguse hooajale ja ma ootan huviga mida suudame see aasta korda saata. Minu enda panus jäi seekord tagasihoidlikuks.“

Markus Varjun võitles turniiril peamiselt tervisega ning võistles vaid seetõttu, et kõik meeskonda mitte pääsenud mängisid samal ajal individuaalselt teisel turniiril ehk kellegagi asendada polnud ning nii tuli siiski starti asuda. Avapäeva Bearcat Invitationalil pidas Markus veel vastu saades kirja ringid 73, 70. Teiseks päevaks olid mahlad siiski väljas ja ring 78 langetas ta tabelis lõpuks jagatud 54. kohale. Turniirivõitu jagasid kaks meest: Sebastian Moss (WAGR 68) ja Ryan Ford (446), neist Moss võitis sama turniiri ka eelmisel aastal. Tulemused

Oma esimest turniiri alustas eile ka Ralf Johan Kivi. Avapäeval sai individuaalselt turniiri mängiv Kivi kirja ringid 69, 72 (+1). Juhtimas on Ram Masters Invitationali avapäeva järel ameeriklane Anthony Delisanti, kes paugutas 67, 63. Turniiri lõppeb täna. Tulemused