Homsest algab uus hooaeg ka golfikindlustuses

Eesti Golfi Liit ja Salva Kindlustus jätkavad koostööd, mille raames saavad liidu liikmed kindlustuskaitse nii mängu käigus tekitatud füüsilistele vigastustele ja materiaalsele kahjule, Salva kodulehel registreerumise korral ka baarikuludele õnnestunud hole-in-one löögi puhul.

„Pealtnäha paistab golf küll rahuliku ja aeglase mänguna, kuid tegelikkuses võib golfiväljakul juhtuda nii mõndagi, sest golfikepp on kõva, löök on tugev ning pall lendab kiirelt ja kaugele,“ selgitas Salva Kindlustuse kindlustusdirektor ning golfiharrastaja Urmas Kivirüüt.

Tüüpilisemad juhtumid, mis golfiväljakul esinevad, on ebaõnnestunud löögid, mille tulemusena saab  parklas olev auto või lähedal asetsev hoone palliga pihta. Vahel esineb ka golfikäru või -autoga põhjustatud õnnetusi. Selliste juhtumite puhul katab kahju golfikindlustusega kaasnev vastutuskindlustuse kaitse. Kindlustuskaitse rakendub kõikidele Eesti Golfi Liidu liikmemaksu tasunud liikmetele. Viimase kahe aasta jooksul on selliseid juhtumeid olnud 5-6 juhtumit aastas.

„Eestis harrastab golfimängu aktiivselt umbes 4000 inimest, kellele avaneb tänu meie koostööle Salva Kindlustusega võimalus kaitsta kaasmängijaid ja nende vara igasuguste õnnetuste ja kogemata tekitatud kahjude eest. Nii saavad meie liikmed nautida golfimängu murevabalt, sest tugev koostööpartner annab suurema kindlustunde,“ kommenteeris Eesti Golfi Liidu peasekretär Kristo Raudam.

„Golfis on ka üks sümpaatne traditsioon: kui mängija sooritab hole-in-one löögi ehk lööb palli sisse kohe esimese löögiga, siis lasub tal aukohustus teha kõigile kaasmängijatele golfiklubi baaris klaasike kihisevat välja. Nüüdsest katame ilusa mängu eest selle kulu samuti Salva golfikindlustusega summas kuni 500 eurot,“ lisas Urmas Kivirüüt. Viimase 2 aasta jooksul on Salva Kindlustusel olnud au finantseerida 24 hole-in-one tähistamist

Hole-in-one kindlustuskaitse rakendub Eesti Golfi Liidu liikmemaksu tasunud liikmele peale seda, kui on oma vastava soovi registreerinud Salva Kindlustuse kodulehel.

Golfikindlustus kehtib nende juhtumite puhul, mis on toimunud golfimängimisel ükskõik millise riigi ametlikul golfiväljakul (v.a. USA ja Kanada). Kindlustuskaitse ei kehti professionaalsete golfimängijate puhul.

Täiendava võimalusena pakub Salva Kindlustus golfiharrastajatele eritingimusi ka reisikindlustuse ostmisel: kui reisikindlustuse tavatingimuste järgi on transportimisel spordivarustuse tekitatud kahju hüvitispiiriks 400 eurot, siis Salva reisikindlustuse puhul on golfivarustus kaetud kuni pagasikindlustuse limiidini, mis on kliendi poolt valitud.

Raudami sõnul maksab keskmine golfivarustuse komplekt reeglina kuni paar tuhat eurot ning kõrgem hüvitise summa annab välismaale mängima suundunud golfarile tugevama kindlustunde.

Golfikindlustuse vastutuskindlustuse kaitse kehtib:

  • tahtmatu isikukahju (kehavigastus, tervisekahjustus, surm) tekitamisel kolmandale isikule (sh ka teisele EGL liikmele); hüvitispiir 100 000 €
  • tahtmatu esemekahju (otsene varaline kahju) tekitamisel kolmandale isikule (sh ka teisele EGL liikmele); hüvitispiir 50 000 €
  • EGL liikmele kolmanda isiku poolt (mängija, kes ei ole EGL liige) tekitatud isikukahjudele; hüvitispiir 15 000 €
  • Omavastutus 50 €