Hiilgav pühapäev aitas Leel Texases tiitlit kaitsta

Dallase lähistel mängitud AT&T Byron Nelson’i võitis teist aastat järjest korealane Kyoung-hoon Lee (30). Ta tegi viimasel päeval seitse birdie’t ja ühe eagle’i, lõpetas päeva isikliku rekordiga (63) ja kogu turniiri skooriga -26, kerkides „lõpusirgel“ mööda kodupubliku lemmikust Jordan Spiethist (-25) ning enne viimast päeva juhtinud Kolumbia golfarist Sebastian Munozist (-24).

Mullune Mastersi võitja Hideki Matsuyama lõpetas pühapäeva koguni 62 löögiga ja spurtis kolmandat kohta jagama (-24). Viiendat kohta jagama kerkis turniiri nigelalt alustanud (avapäev 72), kuid viimasel 50 rajal -26 kogunud (viimasel päeval seejuures vaid 61 lööki) Xander Shauffele. Tulemused

Maailma esinumber Scottie Scheffler jagas 15. kohta (-19).

Lee võitu, kuigi tegu oli õnnestunud tiitlikaitsmisega, võib kahtlemata üllatuseks pidada, sest pärast eelmise aasta triumfi suutis ta 12 kuu jooksul Touril vaid korra esikümnesse jõuda. Maailma edetabelis kerkis Lee 88. kohalt 41. reale. Esikümnes olulisi muutusi pole – Spieth kerkis koha võrra kaheksandaks, Justin Thomas langes üheksandaks ning kaks kohta tõusnud Schauffele on nüüd kümnes.

Uus nädal toob aga aasta teise suurvõistluse, kui peetakse PGA Championship. Turniir, mis algselt pidi toimuma Trump Nationali golfiväljakul, kuid toimub nüüd Southern Hillsi golfiväljakul.