Golfikoondis võistles Sotograndes
Eesti meeste golfikoondis mängis sel nädalal turniiril Sotograndes, kuhu oli kogunenud rekordilised 21 riigi esindused. Meeskondlikult seekord me noorele meeskonnale saagiks 17. koht. Individuaalselt oli parim Richard Teder, kes jagas 30. kohta tulemiga +9 (71, 75, 79, 72). Carl Hellati lõppkohaks oli jagatud 51. positsioon ringidega 80, 79, 71, 75 ning Ralf Johan Kivil jagatud 62. koht (76, 77, 81, 75). Turniiri debütant Hart Oskar Aoveeri ringid olid 85, 84, 83, 82. Tulemused
Turniirivõit läks sel korral James Ashfieldile (Wales), kelle võiduskoor oli -5 (67, 71, 76, 69). Kahe löögiga kaotas talle Šotimaa koondislane Gregor Graham ning kolmandat kohta jagasid Lars Van Der Vight ja Will Hopkins. Esikoha pinevas heitluses võitis teist korda turniiri ajaloos Iirimaa, kes edestas vaid ühe löögiga üllatajat Šveitsi. Kolmas oli omakorda ühe löögiga kaotanud Wales. Naiste turniiri võitis individuaalselt rootslanna Elin Pudas-Remler (Rootsi), kes sai ainsana kirja tulemuse alla par’i (-5). Tiimidest võitis suure vahega Rootsi, kümne naiskonna konkurentsis.
Kuna igal päeval läks arvesse kolme parima mängija skoor meeskonna peale, siis Eesti meeskonna +6 viimasel päeval tähendas seda, et näiteks võitnud Iirimaa tiimile kaotasime viimasel päeval vaid kolme löögiga. Kogutulem +47 nelja päeva peale on näiteks 59 löögi jagu parem, kui viimati osaletud korral (2022). Senist parimat tulemus 2019. aastast, kui saadi võistkonna peale kokku +70, edestati seekord seda tulemust 23 löögiga. Samuti Tederi individuaalne koht on ajaloo parim, mida eestlased sel turniiril on kirja saanud. Vaid Joonas Turba ühe päeva skoor (70) jäi sel korral napilt püsima.
Mängijate ja peatreenerite kommentaarid vahetult pärast turniiri:
Richard Teder: „Polnud just minu parim nädal golfiväljakul aga eks vahepeal golfis nii ole. Lõin hästi aga eksisin valedesse kohtadesse ja ei suutnud griine õigesti lugeda. Teine ja kolmas päev olid suhteliselt katastroofilised ja ei suutnud midagi õigesti teha, mõlemad päevad oli mingi imelik kartus sees ja siis lendasid pallid igas suunas. Tiimiga seekord suutsime kõvastu paremini mängida, kui eelmisel korral (Teder osalenud ühel korral, 2022. aastal – autor), mis on positiivne. Nüüd kahe nädala pärast lendan Inglismaale, Lytham Trophyt mängima ja enesetunne on hea.“
Carl Hellat: „Turniir on alati raske olnud. Griinid kõvad ja tõstetud, tuuline ilm ja parimad mängijad igast riigist kes parasjagu pole ülikoolis USAs. Esimesed kaks päeva oli ilm lihtsaim, mis olla sai – soe ning tuulevaikne. Paraku mäng tii pealt ei olnud täpne siis ja ümber griini ka väga keeruline up&down saada. Kolmas päev oli väga tuuline mistõttu -1 tol päeval oli super tulemus arvestades ilma. Viimane päev tuul puhus esimesed 10 rada ja siis taandus, 2 halba svingi millest tulid suured numbrid. Kokkuvõttes väga rahul kahe viimase päevaga, kahju et esimesed päevad veidi aia taha läksid.“
Ralf Johan Kivi: „Võistlus oli hea kogemus, heal tasemel mängijatega koos mängida. Eestist tulles võttis kiiretel griinidel mängimine omajagu aega harjumiseks. Esimesel päeval olin raskustes puttamisega. Mida päev edasi seda rohkem raskusi valmistasid pikad löögid, ei löönud võistluse ajal palli kõige paremini, kuid viimasel päeval sain parema tunde ja lõpetasin normaalse ringiga. Võistlus oli hästi korraldatud ja reis oli seda väärt.“
Hart Oskar Aoveer: „Võistlus oli väga hästi korraldatud ja väljak oli väga heas korras. Võistluse ajal oli ilm oli hea. Oma mänguga ma eriti rahule ei jäänud. Tegin palju rumalaid vigu. Mängu parim osa oli löögid puu keppidega. Võistlus oli väga heaks kogemuseks ja sain vaadata kuidas euroopa parimad golfi mängivad.“
David Da Silva: „Üldiselt oli see meie kõigi aegade parim esinemine Sotogrande Cupil nelja võistlusringi jooksul, tipptasemel golfiväljakul. Eesti, alles oma neljandal osalemisel parandasime senist parimat tulemust üle 20 löögi võrra. Väljakul oli väga noor meeskond – Hart Oskar Aoveer, Ralf Johan Kivi, Richard Teder – kõik alla 20-aastased, ainult Carl Hellat oli tiimis üle 20-aastane. Viimases mänguringis said mängijad kirja uue baastaseme tulemuse, kus 3 mängija tulemus oli +6. Ma olen väga uhke kogu meeskonna üle, isegi kui mõned neist ei teinud oma tipptulemust sel nädalal. Mängimine sellistel kõrgetasemelistel võistlustel on tuleviku eelduseks ja vajalik arenguks. See on motiveeriv tegur Eesti noormängijate jaoks, et saada kogemust turniiril, kus on mänginud maailma parimad Euroopa mängijad – McIroy, Rahm, Aberg, Lowry, Harrington jne. Poisid õppisid, et neil on võimalik mängida tipptasemel, aga selleks tuleb kõvasti tööd teha, paremini treenida, saada võimalusi ja toetust.
Siit turniirilt sai ka ülevaate sellest, kui rasked saavad olema tänavused võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused Itaalias. Riikide golfiliidud investeerivad üha rohkem treeningutesse ja kõrgetasemelistesse võistlustesse.
Ma olen väga uhke selle üle, kui palju me oleme aastate jooksul paranenud, kuid Euroopas on väga keeruline jääda 16 parema hulka. Suur tänu mängijatele, nende peredele, Eesti Golfi Liidule võimaluse eest sellel tasemel võistelda.“