Fowler lõpetas võidupõua, Langer tegi ajalugu

Euroopa meistrivõistluste nädalal mängiti kõrgel tasemel golfi mujalgi kui Pärnus.

PGA Tour jätkus Detroidis Rocket Mortgage Classicu nimelise turniiriga, kus tulemus -24 viis play-offi koguni kolm meest. Juba esimese raja birdie’ga kindlustas endale esikoha Rickie Fowler (OWGR 35.), kellele see oli karjääri kuues esikoht Touril, aga alles esimene pärast nelja aasta ja viie kuu pikkust võidupõuda. Play-offi viis imeline sooritus viimasel rajal. Teist kohta jäid jagama viimasel päeval -8 löönud Collin Morikawa ning laupäeval lausa -9 hakkama saanud Adam Hadwin. Neljandat – Taylor Moore, Lucas Glover ning kvalifikatsioonist turniirile pääsenud üllataja (OWGR 789.) Peter Kuest. Kahe päevaga -12 löönud ja teisel kohal olnud Ludvig Aberg jagas lõpuks 40.kohta, cut’i joone alla jäid üllatuslikult Max Homa, Justin Thomas, Tom Kim ja Hideki Matsuyama.

Viimasest viiest turniirist neljal esikümnes lõpetanud (US Openil jagatud viies) kunagine amatööride esinumber Fowler alustas profikarjääri 2009. aastal ja jagas juba oma teisel turniiril teist kohta. Esimese võidu sai aastal 2012. Neli aastat hiljem kerkis maailma edetabelis korraks neljandaks. Sama aasta olümpial oli 37. Mälestuseks olümpiarõngastega tätoveering.

Aastal 2020 algas aga mõõn, kui mees ei kolme hooaja jooksul üsna harva esikümnesse jõudis ja väga tihti ka cut’i joone alla jäi. Ohus oli ka Touri osalusõigus. Mõõn lõppes mullu Jaapanis, kus ta üle kolme aasta esikolmikusse jõudis.

FedEx Cup arvestuses tõusis Fowler nüüd kaheksandaks, maailma edetabelis 23ndaks.

Tulemused

Wisconsini osariigis mängitud US Senior Openil (pott – 4 miljonit USD)  oli omaette klassist sakslane Bernhard Langer, kes viimase võistluspäeva keskel edestas konkurente juba kuuega, ehkki võitis napimalt. Temal lõpuks -7, Steve Strickeril -5 ja Jerry Kellyl -4.
Langer on nüüd pärast 50-aastaseks saamist võitnud 46 turniiri, mis teeb temast aegade edukaima veterangolfari. Hale Irwinil on 45 võitu. 65-aastane Langer püstitas ka PGA Tour Champions arvestuses võidumeeste vanuserekordi, lisaks on 12. veteranide majori tiitel samuti rekord. Teiseks jäänud Strickeril luhtus võimalus saada esimeseks veteraniks, kes võitnud uhal hooajal kolm majorit.

LIV Golfi etapi Hispaanias jagati laiali 20 miljonit USD. Võitis Talor Gooch (-12), järgnesid Bryson DeChambeau (-11) ja Brooks Koepka (-9).