Finaalturniiri võit Hojgaardile ning hooaja oma McIlroyle

Taanlane Nicolai Hojgaard saavutas Dubais DP World Touri finaalvõistlusel oma karjääri kaalukaima võidu. Viimase päeva 64 lööki (kokku -21) kindlustas talle kahe löögilise edu kolmiku Tommy Fleetwood, Viktor Hovland ja Matt Wallace ees. Viimati nimetatu tegi meeldejääva esituse eelviimasel päeval, kui viimasel üheksal rajal sai kõigil kirja birdie ning kokku 12 birdiet tähendas fantastilist skoori – 60. Tulemused

Võiduga kaasnes tšekk veidi üle 2,7 miljoni euro peale, mis on üle 40% ta kogu teenistusest karjääri jooksul DP World Touril. Hooaja kokkuvõttes tähendas see aga teist kohta Rory McIlroy järel ja Jon Rahmi ees. Juba enne finaalvõistlust esikoha kindlustanud McIlroy piirdus 22. koha jagamisega ning Rahm jagas viiendat kohta. McIlroyle oli see juba viiendaks võiduks (teine järjest) hooaja kokkuvõttes ning võit tõi kaasa 3 miljoni euro väärtuses tšeki. Vaid kahel legendil on võite rohkem. Colin Montgomerie on võitnud kaheksal korral ja Seve Balesteros kuuel korral. Hooaja edetabel

PGA tuuri kaardi teenisid edetabeli põhjal: Adrian Meronk, Ryan Fox, Victor Perez, Thorbjorn Olesen, Alexander Björk, Sami Välimäki, Robert MacIntyre, Matthieu Pavon, Jorge Campillo ja Ryo Hisatsune. Neid suure tõenäosusega näeb järgmisel aastal vaid nn rahakamatel võistlustel DP World Touril võistlemas ning enamus aega võistlevad nad PGA Touril.

Korraliku show pani viimasel päeval püsti ka Joost Luiten, kes suutis puu otsa sokutada kolm oma golfikeppi.

Uus hooaeg algab aga… juba järgmisel nädal, kui samal ajal pannakse pall mängu nii Austraalias kui Lõuna-Aafrika Vabariigis. Turniire jagub sellesse kalendri aastasse detsembri keskpaigani.