Eesti naiskond naaseb pronksmedalitega

Foto: EGL

Eile lõppesid Liechtensteinis European Ladies’ Team Shield Championship, kus Eesti naiskonnal õnnestus teenida ajaloo esimesed pronksmedalid. Sisuliselt golfi mõistes väikeriikide võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel läks Eesti viimasel päeval kokku Luksemburgi naiskonnaga, kel õnnestus võita löögimängu osa. Algus ei tähendanud midagi head, kuna foursome paar Triin Marleen Ustal ja Kristella Sikk, pidid mängu katkestama. Nii jäi kõik kahe individuaalse matši otsustada, kus vääratamisruumi enam polnud. Elizaveta Sofia Reemet lõpetas oma matši kiire 8&7 võiduga, kuid Iiris Mätasel tuli võidelda löögimängus parimat minekut näidanud Marie Baertziga. Noorema mängija tahtmine jäi seekord peale ning 2UP võiduga kindlustas Mätas 2:1 võidu ja pronksmedalid Eestile. Tulemused 

Turniiri võitis nii meeste, kui naiste arvestuses Türgi võistkonnad. Naiste alistas Türgi finaalis, poolfinaalis meie võistkonda võitnud Bulgaaria. Naabritest jäi Läti seekord viimasele ehk 11. kohale. Meestes said hõbeda pronksi Luksemburg ja Andorra. Meestes osales kokku 12 võistkonda.

Mängijate ja peateener Daniel Moss Silva kommentaarid.

Daniel Moss Silva: „Võistlus mängiti Gams-Werdenbergi golfiklubis, mille taustaks olid Alpide mäed, luues kauni maastiku. EGA ja Liechtensteini Golfi Föderatsioon korraldasid koos toreda ürituse, mis muutis nädala veelgi erilisemaks. Eesti võistkonna nädal möödus kapten Triinu juhtimisel rahulikult.
Löögimängu kvalifikatsiooniringis saavutas Eesti võistkond suurepärase teise koha jäädes vaid ühe löögiga maha Luksemburgist. Individuaalselt oli 7 parema koha sees 3 Eesti mängijat. Iiris sai kirja tulemuse 72 (par), järgnes Elizaveta +1 ja Kristella lõpetas naiskonna skoori tulemiga +2 ehk kokku +3 võistkonnale.
Matchplay avapäeval läksime vastamisi Ukrainaga ja võitsime 2:1, mis viis meid poolfinaali, kus läksime vastamisi Bulgaariaga ja tihedas võitluses kaotasime 2:1. Kaotus aga naiskonda rööpast välja ei löönud ning rahulikkus ja keskendumine oli veelgi suurem. Eesti noor naiskond läks pronksimatšile sihikindlalt ja enesekindlalt. Isegi kui seisis silmitsi väljakutsega, kui foursome matšis pidime haiguse tõttu loobumiskaotuse andma, näitas Eesti võistkond oma jõudu ja võitis kaks üksikmängu ning võitis ajaloolise 3. koha.“

Triin Marleen Ustal: „Kokkuvõtvalt olid väga intensiivsed neli võistluspäeva. Kohapeal olnud kuumus ja niiskus olid kõigi jaoks ootamatud.
Esimese päeva järel olime üldarvestuses teised ja sellelt positsioonilt oli väga hea alustada järgmisi ringe. Esimese vastasseisu Ukraina vastu võitsime. Poolfinaalis Bulgaaria vastu pidime leppima kaotusega.
Enne kolmandat ringi olime saavutanud juba rohkem, kui me kunagi ette kujutasime – neljas koht oli kindel, mis on kõrgem koht, kui ükski teine Eesti naiskond on kunagi saavutanud. Enne viimast vooru saime kokku, koostasime lahinguplaani ja meil oli selge visioon võita, et tuua koju pronksmedal. Viimane voor oli kõige raskem. Meie foursome võistkond pidi loobuma, kuna üks meie võistlejatest sai päikesepiste, seega langes kogu koormus Elizaveta ja Iirise õlgadele. Ja me suutsime selle keerulise olukorra peale Iirise 18.rajale toomist võiduks vormistada. Eesti ajalooline pronksmedal!“

Elizaveta Sofia Reemet: „Harjutusringil me leidsime kõik millele keskenduda ning Daniel aitas meid paljudes asjade parandamisel. Löögimängu päev läks me võistkonnal suurepäraselt, kuna kõik mängisid suurepärase ringi. Veerandfinaali võidu üle olime me kõik väga õnnelikud, kuigi ma kaotasin oma matši, kuna draiveri löögid kiskusid sel päeval väga palju vasakule. Poolfinaalis oli meil veidi ebaõnne ning Bulgaaria tüdrukud seevastu suutsid olla tublid ja parema õnne tõttu kuulus võit neile. Kuigi viimasel päeval pidi me foursome võistkond alla andma juba viiendal rajal, tõi Iiris meile viimasel rajal võidu! Tunne on kirjeldamatu, milline fantastiline nädal see oli!“

Kristella Sikk: „Võistlus oli väga hästi organiseeritud nii et ei tulnud mitte mingeid probleeme. Väljak oli küll natukene igav, aga ka vahepeal väljakutseid pakkuv. Griinidele jõudsin välja ja mingit suurt pahandust ei tulnud. Harjutusalal oli hea range, 2 puti ja chippi griini, mis oli hea. Kõikidega oli tore mängida ja kohtasin uusi inimesi. Mulle täitsa meeldis meie hotell. Seal oli hea hommikusöök, toad olid ilusad ja viimasel korrusel oli ruum, kus sai trenni teha, saunas käia jne. Ma olen õnnelik meie kolmanda koha üle, kuid järgmine aasta lähme ikka kulda püüdma.“

Iiris Mätas: „Esimest korda esindasin Eestit European Ladies Team Shield võistlusel, mida korraldas Liechtenstein, kuid võistlus ise toimus Šveitsis. Heas korras olev väljak oli kitsama poolne aga õnneks mitte väga raske,  griinid olid nagu ikka, piisavalt kiired.

Esimesel päeval mängisime löögimängu, kus õnnestus mängida raja par, kohaks jagatud kolmas koht individuaalselt. Teisel päeval mängisin individuaalset rajamängu, kus kahjuks kaotasin. Tegin liiga palju vigu ja kahjuks maksis see valusalt kätte.
Viimasel päeval tuli ennast kõvasti kokku võtta, sest minu paariliseks osutus esimese päeva löögimängu võitja tulemusega -5. Lahing oli raske ja väga pingeline, eriti peale seda, kui selgus info, et meie foursome tiim pidi katkestama. Teisel rajal õnnestus  vastast natuke „hirmutada“, nimelt draivis tema griinile aga minul õnnestus 70 meetri peale teha eagle. Mäng oli üsna tasavägine. 12 – rajal olin 1 taga, 13 suutsin seisu viigistada, 14-rajal olin 1UP, 15-rajal 2UP, 16-rajal sai vastane raja ja jäin 1UP, 17 mängisime viiki ja 18-rajal lõpetasin birdiega ja võitsin rajamängu 2UP. Minu võidule aitas väga palju kaasa Triinu, kes alates kaheksandast rajast hoidis mind fookuses ja oli suureks toeks.
Olen väga rahul, et suutsin suure pinge all mängida väga head golfi. Veel suurem rõõm ja sünnipäevakink minule on meie tiimi ühine võit – pronks European Ladies Team Shield võistlusel. Olen väga tänulik kõigile, kes kaasa elasid, enda perele, Eesti Golfiliidule ja sponsoritele.